zdaňování kryptoměn

Jsme Vaši partneři v oblasti digitálního podnikání.

Nástup nových technologií je nezastavitelný. Tento trend je čím dál znatelnější i ve finanční oblasti. Kryptoměny a zejména bitcoin jsou pravděpodobně stejně důležitým vynálezem jako např. elektřina, internet nebo spalovací motor. Vyznat se v právních otázkách, které s kryptoměnami souvisí může být však velice obtížné.

Náš zkušený tým poskytuje komplexní daňové, právní a účetní poradenství týkající se kryptoměn. O oblasti zdanění kryptoměn koluje na internetu mnoho mýtů. Svěřte svoje kryptoměnové účetnictví a daně profesionálům. Poradíme Vám, jak zbytečně nepřeplácet na dani z příjmů, nebo jaké dopady má obchodování s kryptoměnami z pohledu daně z přidané hodnoty.

Ať už jste trader s mnoha každodenními obchody, dlouhodobý hodler, investor využívající služby např. Celsius, NEXO, MakerDAO aj. nebo těžař využívajících technik typu „staking“, směnárna, nebo pouze společnost, která se rozhodla přijímat kryptoměny od svých zákazníků provedeme Vás veškerou daňovou a účetní problematikou.

Legislativa vč. daňového práva se snaží přizpůsobovat extrémně dynamickému vývoji u kryptoměn, a proto se právní pohled na určité oblasti v kryptoměnách často mění. Zejména změny v oblasti výkladu jednotlivých daňových norem je zapotřebí neustále sledovat. Doporučujeme k přečtení náš článek o osvobození zisků z kryptoměn.